• 1994 yılında eğitim-öğretim hayatına dahil olan Simya Grubu, kısa zamanda eğitime verdiği önem ve eğitime getirdiği yeni bakış açılarıyla Türkiye’de eğitimin parlayan yıldızı olmuştur.
  • 2004 yılına kadar eğitim kurumlarında kendi yayınlarını kullanan Simya Grubu, aynı yıl itibariyle “Simya Dergisi Yayınları”nı kurarak tüm Türkiye’de adından söz ettirmiştir.
  • 2012 yılında “Simya Koleji” ile yenilikçi eğitim anlayışını tüm Türkiye’ye ulaştırmaya devam eden Simya Grubu, “46 Kampüs Okul ve 61 kurs merkezi ” ile Türkiye’de hizmetlerini sürdürmeye devam etmektedir.
  • Simya Kolejleri, hem akademik hem spor hem de sanatsal başarılarıyla ülkemizi uluslararası alanlarda gururla temsil edecek nesiller yetiştirmek için çalışmalarını sürdürmektedir.
  • Simya Grubu, gelecek nesillerin eğitimine katkı sağlamak ve liderler yetiştirmek için yola çıkmıştır.
Simya Grubu

Simya Yayınları, BYS Kafası Yayınları, GO Yayıncılık, Zero Yayınları, Deneme Tadında Eğitim Yayınları, Check Up Yayınları, Simya Kolejleri, Simya Çocuk Üniversitesi, Uygar Kolejleri, Baysal Boğaziçi Kolejleri, Test Teknik Kolejleri, Simya Kurs Merkezi, Uygar Kurs Merkezi, Boğaziçi VIP Kurs Merkezi ve Test Teknik Kurs Merkezi ile ülkemize hizmetlerini sürdürmektedir.

Vizyonumuz

Simya olarak, Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda, eğitim ve öğretimi çağdaş bir altyapıyla evrensel standartlarda yürütmek ve Türkiye’nin en iyisi olmaktır.

Misyonumuz

Öğrencilerimizin potansiyellerini ve yeteneklerini sonuna kadar geliştirmelerine olanak sağlayan bir eğitim-öğretim ortamı sunarak “dünya insanı” yetiştirmektir.

Değerlerimiz

Simya, öğrencilerinin dürüst, insani ilişkilere önem veren, milli ve manevi değerleri benimseyen, dayanışma ruhu ile hareket eden öğrenciler olmalarını hedefler.

İyi Yürekli Cesur Çocuklar